[rookie]

. . . . . poznámky

Airsoft

Jak a čím barví zbraně profíci? Tipy a triky, jak nebýt ,,domácí patlal“

Maskování zbraní je dnes poměrně hodně rozšířený fenomén, nejen u speciálních jednotek nebo ostřelovačů, ale také u military nadšenců. Hlavním důvodem je rozbití siluety a překrytí, většinou černého těla zbraně. Černá se v přírodě téměř nevyskytuje, proto je taková zbraň hodně demaskujícím faktorem. A to se nebavíme o maskování v IR spektru.

V současné době je na trhu velká řada maskovacích sprejů, které jsou nejen velmi odolné, dobře schnou, nabízí širokou škálu odstínů, maskují v IR spektru, ale také zbraň chrání před korozí (y)

Samotné maskování zbraně má jen pár pravidel a namusíte být žádní umělci, aby jste zvládli namaskovat svou zbraň FUNKČNĚ a dobře to vypadalo. 

Jak provádět maskovací nástřik – tipy a triky

  • Nejprve dokonale proveďte vyčištění a odmaštění povrchu, který chcete maskovat. K tomu může posloužit a hadřík a ředidlo nebo technický benzín.
  • Pokud stříkáte zbraň, ať už skutečnou, paintballovou či airsoftovou, odstraňte nebo dokonale utěsněte veškeré části jejichž zanesení by mohlo mít vliv na funkci zbraně (hlaveň, nábojová komora, zásobníková šachta, atd.
  • Nejlepší cesta, jak dosáhnout maskovacího účinku je porovnávat nástřik s prostředím, pro které je určen a podle toho jej upravovat.
  • Začněte podkladovou barvou, vyberte tu, která převažuje v prostředí, pro které je určena. Na ní pak nanášejte další vrstvy. Lepší je jít od světlejších barev k tmavším, než opačně.
  • Nespěchejte, vrstvu barvy vždy nechte zaschnout, pak až začněte s další.
  • Neplašte se, malé chyby se překryjí v další vrstvě. Je to práce barvou ve spreji, ne broušení diamantu.
  • Jako s jakoukoliv jinou barvou ve spreji, používejte raději více tenkých vrstev, nežli jednu silnou.
  • Používejte šablony. Můžete si je vyrobit vlastní a nebo se po nějakých poohlédnout v přírodě. Šablonu odstraňujte až po zaschnutí barvy!

Pokud se tedy rozhodujete pro barvení zbraně nebo výstroje (ano, i výstroj se dá dobře barvit a výsledky jsou vynikající) základem celého úspěchu jsou kvalitní barvy. Většinou celé plechovky nevystříkáte (barvy je v ní opravdu hodně), takže se můžete domluvit s kamarády nebo kolegy z jednotky a samotný nástřik vyjde doslova na pár desítek korun. A kdyby se Vám to náhodou nepovedlo, nebo jste potřebovali změnit ,,kabátek“ k dispozici jsou i odstraňovače barev 🙂 

Kompletní nabídku barev značek Krylon nebo NFM EC Paint najdete u svého oblíbeného Military a Outdoor obchodu MARINES-SHOP a to na ESHOPU, nebo na jejich prodejně v ulici Mikovcova 6 na Praze 2 ve Vinohradech

Jak takový nástřik prování profíci? Je to práce na pár desítek vteřin, jak se můžete sami přesvědčit, nejdelší čas zabere odmaštění, krytí lepenkou a pak schnutí.

zdroj: https://www.armyweb.cz/clanek/jak-a-cim-barvi-zbrane-profici-navod-jak-nebyt-domaci-patlal

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Reply

Theme by Anders Norén