[rookie]

. . . . . poznámky

osobní rozvoj

Vztah bez úcty nemůže fungovat. Vybudujte si úctu k sobě i k partnerovi

Problém v partnerství vzniká tehdy, pokud neukážete partnerovi svoji vlastní tvář, ale vydáváte se za někoho jiného. Partner se zamiluje do vlastností, které ve skutečnosti ani nemáte. Tento „podvod“ musí dříve nebo později vyjít najevo. Zaděláváte si tím ale samy sobě na velké vztahové komplikace. Naučte se mít úctu samy k sobě a k vašemu pravému já.

Většinou to, že se bojíme odhalit před partnerem svoji pravou tvář, je způsobeno nízkým sebevědomím. Pokud tuto taktiku ale praktikujeme v každém vztahu, brzy si vsugerujeme pocit, že ani není možné, aby se do našeho pravého já mohl někdo zamilovat. Měly byste si však uvědomit, že lásku si tímto způsobem nezasloužíte, jelikož klamete svého partnera hned na začátku. Nesmíme se ale úplně tak zlobit na sebe. Tento model „Abychom se zalíbily ostatním“ jsme se naučily praktikovat už jako malé děti, když jsme si chtěly lásku rodičů zasloužit.

Uvědomte si ale, že pokud nedokážete přijmout samy sebe, nejste toho schopny ani u partnera. Proto tolik vztahů končí fiaskem, protože se snažíte partnera měnit k obrazu svému. A to se většinou přestane líbit každému. Pokud se budete mít rády natolik, že sebou nenecháte manipulovat, vaše vztahy se o sto procent zlepší a vy už nebudete pociťovat to zoufalství, kterým jsou některé vztahy přímo „nacucané“.

Proto si řekněte dost! A uvědomte si tu hru, kterou samy před sebou hrajete. Snažte se být co nejvíce samy sebou a nepřesvědčujte partnera o tom, jak jste úžasná a nepostradatelná. Až v sobě objevíte zdravé sebevědomí, lidé, kteří s vámi chtěli jen manipulovat, sami zmizí. Naopak si budete do života přitahovat lidi, kteří si vás budou vážit za to, jaké jste doopravdy. Úctu, kterou si budete budovat samy k sobě, dokážete cítit i k ostatním lidem. Už nebudete mít potřebu vašeho partnera měnit, protože plně přijmete samy sebe a pochopíte, že jste dokonalé tak, jak jste teď.

S tím souvisí i to, jak zacházíte se sexualitou. Pokud křehké stvoření jako je žena, lehkomyslně nabízí své tělo komukoliv, kdo se jí zalíbí, ztrácí nevědomky svoji hodnotu jak pro druhé, tak především sama před sebou. Tento proces se děje pomalu a ne na úrovni vědomí, avšak může způsobit to, že se cítíte pořád mizerně. Budujte tedy vztahy, které nejsou založené jenom na fyzické přitažlivosti, daleko byste nedošly. Budujte vztahy, ve kterých se budete cítit samy sebou, kde se nebudete muset přetvařovat a kde vám bude dobře. Jedině tak budete schopna se svému partnerovi odevzdat a on se tak snadněji odevzdá vám. Pokud tedy najdete úctu samy k sobě, budete ji mít i k vašemu partnerovi a konečně se vymaníte z kolotoče nevydařených vztahů.

zdroj: http://www.extralife.cz/celebrity/Vztah-bez-ucty-nemuze-fungovat-Vybudujte-si-uctu-k-sobe-i-k-partnerovi_1291.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Reply

Theme by Anders Norén